Αποστολέας Θέμα: Ετικετες  (Αναγνώστηκε 69 φορές)

kos.th

• Προφίλ
Ετικετες
« στις: Ιούλιος 22, 2018, 02:24:56 μμ »
Καλησπερα σε ολους.Στις μπυριτσες που φτιαχνετε βαζεται ετικετες;εχω αρχισει να ψαχνομαι για να τα διακοσμησω λιγο τα μπουκαλια μου.για αδιαβροχες αυτοκολλητες ετικες πως μπορω να το ψαξω;

Nik

• Global Moderator
  • Τσέλικος Νίκος
    • Προφίλ
Απ: Ετικετες
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 22, 2018, 07:03:50 μμ »
Κοιτα ...Μακροπροθεσμα οι ετικετες ειναι μπελας λογω οτι δεν ξεκολανε ευκολα μετα κλπ κλπ .Γενικα φθηνοτερα βγαινει απλη εκτυπωση σε α4 και κόλα τυπου στικ για χαρτια η κατι παρομοιο .Σαφως ε χαλαει η εκτυπωση λογω υγρασιας αλλα ειναι ο μονος φθηνοτερος τροπος.Οι ετοιμες αυτοκολητες ετικετες δεν βγαινουν ευκολα ...

Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Diver

• Διοικητικό Συμβούλιο
  • *
  • Κώστας Φύτος
    • Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 23, 2018, 01:13:03 πμ »
Αν θες να κρατάς κάνα δύο μπουκάλια από κάθε παρτίδα για συλλεκτικούς-συναισθηματικούς λόγους, τότε μπορείς να κάνεις αυτό που λέει ο Νίκος, ίσως με εκτύπωση σε λίγο καλύτερης ποιότητας χαρτί από το κλασσικό Α4. Ή για να κάνεις κάποια μπουκάλια δώρο. Αλλά μέχρι εκεί, μετά γίνεται λίγο ταλαιπωρία (τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ που είμαι τεμπέλης  ;D)
Έχω ένα πρόβλημα για κάθε σας λύση...

kos.th

• Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 23, 2018, 06:14:19 μμ »
Η εκτυπωση σε απλο χαρτι  α4 δεν με ικανοποιεί..τα κολλαω με γαλατακι αλλα δυστθχως με τον καιρο ξεκολανε.δομιμασα με κολλα.αλλα με τον καιρο στο ψυγειο χανει τα χρωματα του.

Nik

• Global Moderator
  • Τσέλικος Νίκος
    • Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 23, 2018, 08:55:58 μμ »
Πρακτικο ισως να ειναι καποιο καρτελακι (απο αυτα που εχουν ενα κορδονακι) που να δένεται στο μπουκαλι. Αλλιως μετα μονο επαγγελματικη εκτυπωση αλλα δεν ξερω ποσο κοστιζει...
Παντως αυτο που λεει ο Κωστας παραπάνω ισως ειναι πιο πρακτικο (να βαζεις ετικετα σε αυτα που δινεις και σε αυτα που θελεις να κρατησεις) 

Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk